DOKUMENTACJA ZWIĄZANA Z NABORAMI NA STANOWISKA W URZĘDZIE
- obywatelstwo polskie,
- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
- niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- nieposzlakowana opinia,
- wykształcenie wyższe z zakresu nauk przyrodniczych,
- 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku wykonującym zadania wynikające z ustaw: udostępniania informacji o środowisku i jego ochronie, prawa ochrony środowiska oraz ochrony przyrody, oraz doświadczenie w wydawaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia i w zakresie ochrony gatunkowej zwierząt, roślin i grzybów oraz wydawaniu decyzji na wycinkę,
- prawo jazdy kat. B
- mile widziane doświadczenie zawodowe w administracji publicznej na stanowisku z podobnym zakresem obowiązków,
- znajomość obsługi programu Word i Excel,
- znajomość ustaw:
-
Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.2018.2081 t.j. z późn. zm.).
-
Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U.2019.1396 t.j. z późn. zm.)
-
Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U.2018.1614 t.j., z późn. zm.)
-
Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udział społeczeństwa w ochronie środowiska oraz oceny oddziaływania na środowisko. Dz.U.2018.2081
-
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 71 t.j. z późn. zm.)
-
Rozporządzenie z dnia 9 października 2014 r. Ochrona gatunkowa grzybów Dz.U.2014.1408
-
Rozporządzenie z dnia 16 grudnia 2016 r. Ochrona gatunkowa zwierząt Dz.U.2016.2183
-
Rozporządzenie z dnia 9 października 2014 r. Ochrona gatunkowa roślin Dz.U.2014.1409
-
Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego Dz.U.2018.2096 t.j.
oraz innych związanych aktów wykonawczych.
W zakresie administracji publicznej:
-
Ustawy o samorządzie terytorialnym,
-
Ustawy o pracownikach samorządowych,
-
Prawo zamówień publicznych PZP,
-
Prawo wodne.
Wykonywanie czynności związanych z przygotowaniem, prowadzeniem, nadzorem oraz sprawozdawczością w zakresie szeroko rozumianego pojęcia ochrony środowiska, ochrony gatunkowej, ochronie przyrody oraz udostępnianiu informacji o środowisku, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko w ramach działań wydziału WPI:
- Udział w opracowywaniu projektów planów rzeczowo-finansowych, rocznych i wieloletnich w zakresie inwestycji drogowych.
- Udział w realizacji procesu budowlanego, w tym zadań realizowanych z udziałem środków pochodzących z UE, analiza celowości, gospodarności i kwalifikowalności wydatków zgodnie z prawem budowlanym i prawem zamówień publicznych. Finansowa kontrola pilotowanych zadań.
- Nadzór w zakresie przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla planowanych inwestycji, tj.: - zamawianie dokumentacji projektowej, - współuczestnictwo w procesie przygotowania, odbioru dokumentacji i pozyskania decyzji realizacyjnej w zakresie niezbędnym dla przygotowania zadania inwestycyjnego do realizacji, - ustalenie nakładów niezbędnych do realizacji zadania.
- Przygotowanie wniosków o dofinansowanie projektów inwestycyjnych, w tym na roboty budowlane, wraz z załącznikami wymaganymi przez instytucje przyjmujące wnioski oraz prowadzenie sprawozdawczości związanej z pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej.
- Przygotowanie zadania inwestycyjnego zakresie: - zaplanowanie harmonogramu realizacji zadania uwzględniając środki finansowe, - przekazanie dokumentacji służącej do opisu przedmiotu zamówienia celem przeprowadzenia procedury przetargowej do Wydziały Zamówień Publicznych, - współuczestnictwo z Wydziałem Zamówień Publicznych w trakcie kolejnych etapów procedury przetargowej w zakresie merytorycznym zamówienia, w tym udział w pracach komisji przetargowej.
- Nadzór nad procesem tworzenia, zmiany, weryfikacji oraz odbioru dokumentacji projektowej w trakcie realizacji dokumentacji projektowej w zakresie: - rozwiązań projektowych, - spraw formalno-prawnych
- Udział w spotkaniach informacyjno-technicznych, konsultacjach społecznych, radach technicznych i spotkaniach w terenie.
- Uzyskiwanie decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień koniecznych dla uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
- Przygotowanie i składanie wniosków oraz monitorowanie procesu uzyskiwania decyzji realizacyjnych tj. ZRiDów, pozwoleń na budowę, zgłoszeń robót budowlanych.
- Sporządzanie rozliczenia finansowego zadań oraz przekazanie do pionu finansowego dokumentów, niezbędnych do oceny postępu robót oraz zamknięcia finansowego zadania.
- Zabezpieczenie terminowego przygotowania dokumentacji projektowej na planowane roboty.
- Działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
- Sporządzanie wniosków o ustalenie trybu zamówienia publicznego.
- Współpraca z Wydziałem Planowania i Analiz w zakresie przygotowywania wniosków o płatność, w tym: - przekazywanie informacji o trwających procedurach przetargowych, podpisanych umowach i aneksach, - przekazywanie informacji o aktualny przebiegu realizacji projektu, - przekazywanie informacji o zagrożeniach i problemach napotkanych w trakcie realizacji projektu, - przekazywanie informacji merytorycznej do wniosku o zmiany w decyzji o dofinansowaniu.
- Współpraca w zakresie realizowanych zadań z Departamentem Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
- Współpraca z organami kontrolnymi w zakresie kontroli dot. realizacji prowadzonych zadań.
- życiorys (CV) opatrzony własnoręcznym podpisem
- list motywacyjny opatrzony własnoręcznym podpisem
- kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
- kserokopie świadectw pracy – dopuszcza się złożenie zaświadczenia o zatrudnieniu, które dokumentuje bieżący okres zatrudnienia tj. niezakończony stosunek pracy
- oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych oraz że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe*
- zgoda kandydata na przetwarzanie danych i obowiązek informacyjny administratora**
- inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach.
* w przypadku zatrudnienia konieczne jest doniesienie „Zapytania o udzielenie informacji o osobie do Ministerstwa Sprawiedliwości - Krajowy Rejestr Karny"
** do pobrania powyżej
Zarząd Dróg Wojewódzkich
ul. Mostowa 11 a
80-778 Gdańsk
z dopiskiem: „dotyczy naboru na zastępstwo specjalisty w Wydziale Przygotowania Inwestycji”.
- praca w godzinach: 7.00 – 15.00
- praca w budynku Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, ul. Mostowa 11a
- praca w zespole
- codzienny kontakt telefoniczny
- bezpośredni kontakt z interesantami
- obsługa sprzętu biurowego, komputerowego (w tym praca przy komputerze powyżej 4h dziennie), praca na dokumentach
Oferowane wynagrodzenie zasadnicze brutto mieści się w przedziale od 3500zł do 4000zł. Wysokość wynagrodzenia jest ustalana w zależności od posiadanego doświadczenia i kompetencji.
Oferty otrzymane po terminie (decyduje data wpływu do Zarządu) oraz oferty rozpatrzone negatywnie zostaną protokolarnie zniszczone.
Osoby ubiegające się o zatrudnienie mają prawo do dostępu do podanych dobrowolnie swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
W okresie 3 tygodni od upływu terminu składania ofert osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną powiadomione telefonicznie o terminie kolejnego etapu rekrutacji. Osoby, które nie spełniają wymogów formalnych - nie będą informowane.
Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku (www.zdw-gdansk.pl) oraz na tablicy ogłoszeń Zarządu Dróg Wojewódzkich, ul. Mostowa 11 a.
Dokumenty kandydata wybranego w naborze i zatrudnionego w Zarządzie Dróg Wojewódzkich zostaną dołączone do jego akt osobowych.
Dokumenty pozostałych kandydatów będą przechowywane w Dziale Spraw Pracowniczych Zarządu Dróg Wojewódzkich przez okres 3 miesięcy od dnia ogłoszenia informacji o wyniku naboru. W okresie tym, kandydaci będą mogli dokonywać odbioru swoich dokumentów.
Zarząd Dróg Wojewódzkich nie odsyła dokumentów kandydatom.
Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sierpniu 2019r., w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi mniej niż 6%.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: (58) 32-64-995
WYNIK NABORU
Informujemy, że nabór na wskazane stanowisko nie został rozstrzygnięty z powodu braku ofert.