Dobre wiadomości z okolic Mierzei Wiślanej

Informacje po spotkaniu w dniu 24.05.20223 r.

 

W Urzędzie Gminy w Sztutowie odbyło się spotkanie z samorządowcami, przedstawicielami mieszkańców, przedstawicieli wykonawcy prac, które zwołano z inicjatywy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsk, a dotyczyło przebudowy drogi wojewódzkiej nr 501 ze Stegny do Krynicy Morskiej. Podczas spotkania zostały przedstawione i przedyskutowane propozycje ZDW związane z inwestycją oraz tymczasowymi organizacjami ruchu.

Założenia są takie, by w najbliższym czasie na placu budowy DW501 będą funkcjonowały cztery wahadła. Przed weekendem z Bożym Ciałem zostaną one zniesione, by maksymalnie upłynnić dojazd w kierunku Krynicy Morskiej. Wtedy też nie będzie utrudnień remontowych  na drodze wojewódzkiej nr 502 (Nowy Dwór – Stegna). Po długim weekendzie ponownie zostaną uruchomione cztery wahadła.

W „zwykłe” weekendy ruch będzie sterowany ręcznie, a ich trwanie dostosowane do natężeń ruchu na drodze. W wakacje ruch wahadłowy sterowany ręcznie zostanie wprowadzony także w dni powszednie.

Założeniem ZDW w Gdańsku jest także to, że w czasie kolejnego długiego weekendu – w okolicach 12-15 sierpnia br. na placu budowy będzie funkcjonowało tylko jedno wahadło.

Zebrani w pierwszym tygodniu lipca br. spotkają się ponownie, by ocenić wprowadzone rozwiązania dla zapewnienia dojazdu na Mierzeję.

Wykonawca prac firma Budimex zobowiązała się do zintensyfikowania prac budowlanych, by sprawnie przeprowadzić cała inwestycję. 

Zapewniamy, że droga wojewódzka nr 501 będzie w czasie realizacji przebudowy cały czas przejezdna. Wprowadzone organizacje ruchu mają maksymalnie ułatwić przejazd turystom i mieszkańcom.

 

Przypomnijmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Koszt prac budowlanych jest finansowany z Programu Polski Ład i budżetu Województwa Pomorskiego.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 Zarząd Dróg Wojewódzkich