Inwestycja na DW214 w Zblewie

Nowy chodnik, remont nawierzchni drogi, przebudowa zjazdów i skrzyżowań obejmie podpisana umowa na przebudowę fragmentu drogi wojewódzkiej nr 214 w Zblewie.

 

Zadanie obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 214 (ul. Kościerskiej) w Zblewie na odcinku o długości ok. 950 m od przejazdu drogowo-kolejowego do skrzyżowania z ul. Akacjową. Inwestycja będzie polegała na budowie chodnika oddalonego od krawędzi jezdni po prawej stronie, który zostanie dowiązany do już istniejącego chodnika na ul. Kościerskiej za skrzyżowaniem z ul. Akacjową. Ponadto zostanie wykonany remont istniejącej nawierzchni drogi wojewódzkiej wraz ze skrzyżowaniami. Inwestycja obejmuje także budowę/przebudowę zjazdów, przebudowę systemu odwodnienia, budowę przepustu, przebudowę oświetlenia i infrastruktury podziemnej. Wzdłuż całego odcinka zostanie wybudowany kanał technologiczny. W zadaniu przewidziano również zagospodarowanie zieleni w obrębie pasa drogowego. Na koniec na przebudowanej drodze powstanie nowe oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

― Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 214 ze względu na odseparowanie ruchu pieszego od samochodowego ― powiedział Grzegorz Stachowiak, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. ― Dzięki temu ta część Zblewa zyska bezpieczne połączenie z pozostałą częścią dynamicznie rozwijającej się miejscowości.

 

Inwestorem zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, który finansuje inwestycję z budżetu Województwa Pomorskiego. Koszt prac budowlano-montażowych wyniesie ok. 2,7 mln zł. Wykonawcą jest firma Colas Polska. Prace budowlane potrwają do połowy listopada br.

Zblewo - DW214
fot. Krzysztof Drężek/ZDW Gdańsk

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 Zarząd Dróg Wojewódzkich