Na Powiślu rusza remont drogi wojewódzkiej nr 524

Nowa, wzmocniona nawierzchnia jezdni i chodnik powstanie dzięki remontowi DW524 w okolicy Ośna. Inwestycja jest finansowana z budżetu Województwa Pomorskiego.

 

Remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 524 w okolicach Ośna miedzy Brachlewem a miejscowością Licze będzie obejmowała odnowę i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni. Ponadto zostanie skorygowana niweleta oraz przekrój poprzeczny jezdni w celu zapewnienia sprawnego odprowadzenia wód opadowych. Temu też będzie służyć odnowienie i regulacja rowów odwodnieniowych. W ramach inwestycji wykonane zostaną także pobocza, wyremontowane przepusty oraz zjazdy na posesje. W miejscowości Ośno zostanie wyremontowany istniejący chodnik.

Prace budowlane rozpoczną się w poniedziałek 05.06.2023 r. od odcinka leśnego od mostu na Liwie do Ośna. Po zakończeniu roku szkolnego roboty obejmą także odcinek drogi wojewódzkiej w samej miejscowości. W trakcie inwestycji będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu i uwzględnieniem odcinkowego zwężenia jezdni oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego.

Prace budowlane potrwają do końca sierpnia br. i będą kosztowały ok. 3,1 mln zł. Źródłem finansowania jest budżet Województwa Pomorskiego.

 

Przypomnijmy, że będzie kolejny wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 524. W latach ubiegłych zostały wyremontowane dwa odcinki o łącznej długości 5,4 km: od Brachlewa do skrzyżowania z drogą krajową nr 55 oraz od Ośna do m. Licze.

 

Ośno DW524

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 Zarząd Dróg Wojewódzkich