Organizacja ruchu na przebudowanej DW501 Stegna - Krynica Morska

Komunikat o utrudnieniach w ruchu obowiązujących od 05.10.2023 r.

 

Informujemy, że w związku z zakończeniem okresu wakacyjnego wykonawca prac budowlanych na przebudowywanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 501 między Stegną a Krynicą Morską zwiększy intensywność prowadzonych robót przed okresem zimowym.

 

Od dnia 05.10.2023 (czwartek) prace będą odbywały się jednocześnie na pięciu odcinkach, na których będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Zwiększona ilość odcinków objętych przebudową zostanie utrzymana do grudnia 2023 r.

Będą to odcinki:

  • w Sztutowie od ul. Przemysłowej wraz ze skrzyżowaniem do wysokości posesji nr 23a (okolice kościoła św. Wojciecha);
  • w Sztutowie od zjazdu do sklepu Polomarket do okolic ul. Bursztynowej (ul. Zalewowa 11a);
  • wyjazd z miejscowości Sztutowo ok. 1 km w kierunku Kątów Rybackich (za ok. tydzień ten odcinek będzie zakończony a zacznie się na leśnym do początku Kątów Rybackich do ul. Akacjowej);
  • wylot z miejscowości Kąty Rybackie (ul. Rybacka 143) w kierunku Przekopu;
  • bezpośrednio za Przekopem przez Mierzeję Wiślaną do okolic Przebrna.

 

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, wykonawcą jest Budimex.

Koszt prac budowlanych jest finansowany z programu Polski Ład i budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego. Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 Zarząd Dróg Wojewódzkich