Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 w kierunku Krynicy Morskiej

Komunikat o pracach budowlanych i organizacji ruchu na długi weekend 8-11.06.2023 r.

 

Trwa realizacja inwestycji polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 501 od Stegny do Krynicy Morskiej. W ramach tego zadania przeszło 17 km trasy zostanie zmodernizowanych.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na dotychczasowych czterech wahadłach wykonano: w rejonie Stegny podbudowę, warstwę wyrównawczą i wiążącą nawierzchni, a także uformowano nasyp oraz utwardzono pobocza.

W centrum Sztutowa ułożono warstwę wiążącą nawierzchni oraz wykonano część prac brukarskich — ustawiono krawężniki, zabrukowano część chodników i wjazdów.

Przed przekopem i za nim wykonano podbudowę, warstwę wyrównawczą oraz wiążącą nawierzchni.

 

Na wszystkich odcinkach trwają przygotowania, aby na długi weekend 08-11 czerwca br. — zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami — ruch dwukierunkowy odbywał się na całej długości przebudowywanej drogi.

 

Warto wspomnieć o przylegającym do inwestycji remoncie metodą nakładki bitumicznej drogi wojewódzkiej nr 502 (Nowy Dwór Gdański  - Stegna; długość odcinka ok. 1,6 km) ostatnie prace wykończeniowe zostaną zrealizowane jeszcze przed weekendem.

 

Zapewniamy, że droga wojewódzka nr 501 będzie w czasie realizacji przebudowy cały czas przejezdna. Wprowadzone organizacje ruchu mają maksymalnie ułatwić przejazd turystom i mieszkańcom.

 

Po weekendzie od 12 czerwca br. roboty zaczną się na wahadłach w okolicy Stegny, w centrum Sztutowa (lewa strona) oraz kontynuowane będą prace brukarskie po stronie prawej. Na dotychczasowych wahadłach w Skowronkach przed przekopem i w lesie za nim zostaną wykonane pobocza, a następnie zostaną wprowadzone wahadła po prawej stronie drogi.

 

Przypomnijmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, a wykonawcą prac budowlanych — Budimex. Koszt prac budowlanych jest finansowany z programu Polski Ład i budżetu Województwa Pomorskiego. Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.

 

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 w kierunku Krynicy Morskiej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 Zarząd Dróg Wojewódzkich