Wzmocnienie wiaduktu w Dzierzgoniu

Rozpoczęły się prace budowlane przy wiadukcie w ciągu DW515 nad nieczynną linią kolejową. Ich głównym celem jest dopuszczenie ruchu ciężarowego na obiekcie oraz wyznaczenie bezpiecznego przejścia dla pieszych.

 

Pierwszy etap prac przy zabezpieczeniu wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 515 w Dzierzgoniu zakładał wykonanie ekspertyzy wraz z opracowaniem projektu jego zabezpieczenia. W drugim etapie Wykonawca ma za zadanie wykonanie zaplanowanych robót pod wiaduktem oraz na jego pomoście. W dniu 27.10.2023 r. przekazaliśmy plac budowy i rozpoczęło się fizyczne wykonanie zabezpieczeń.

 

Obecnie wykonawca zorganizował plac budowy i rozpoczął oczyszczanie spodu obiektu. Prace budowlane powinny zakończyć do końca listopada br. Mają one doprowadzić do stanu technicznego umożliwiającego ruch pojazdów ciężarowych do 40 t przy zachowaniu ruchu wahadłowego. Obok jezdni zostanie wyznaczona część obiektu dla ruchu pieszego. Przypomnijmy, że obecnie obowiązuje na obiekcie ograniczenie nośności do 2,5 t i ruch wahadłowy. Pojazdy o większej masie muszą korzystać z uciążliwych, długich objazdów.

 

Powyższe zabezpieczenia będą funkcjonowały do czasu wybudowania nowego obiektu.

 

Prace budowlane przy wiadukcie w Dzierzgoniu na DW515

Prace budowlane przy wiadukcie w Dzierzgoniu na DW515. Fot. Archiwum ZDW Gdańsk

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 Zarząd Dróg Wojewódzkich